Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli szkół muzycznych

 

 

Zapraszamy nauczycieli szkół muzycznych do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla nauczycieli chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 185 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają fakturę oraz przesyłkę z zaświadczeniem i upominkiem.  

  

poniedziałek, 15 maja 2023, godz. 9:00

Praca z uczniem nad nowym programem – umiejętność doboru właściwego repertuaru dopasowanego do zainteresowań i zdolności ucznia, sposoby ćwiczeń, motywacji.

dr hab. Jan Romanowski 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ

Jak zaplanować ćwiczenie na instrumencie w czasie przerwy od zajęć szkolnych, jak zachęcić uczniów do pracy w tym okresie, jak planować cele na przyszły rok szkolny, na co zwrócić uwagę. Jak zaplanować i wykorzystać czas wakacji na potrzebny odpoczynek, ale i na mądrą pracę, jak dobierać repertuar dopasowany do zainteresowań i zdolności ucznia, jak wspierać uczniów w przechodzeniu drogi jaką jest edukacja muzyczna. To zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie tego 1,5h webinaru.

 

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. 

 

wtorek, 16 maja 2023, godz. 9:00

Wpływ oddechu na utrzymanie ergonomicznej pozycji podczas gry na instrumencie.

mgr Michał Preinl 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ 

Gra na instrumencie wiąże się z określoną postawą, w której muzycy przebywają wiele godzin podczas ćwiczeń. Podczas wykonywania utworu powinniśmy utrzymywać statyczną pozycję środka ciała połączoną z maksymalnie precyzyjnymi ruchami kończyn, a przede wszystkim dłoni i palców. O tym jak oddech pomaga w osiągnięciu ergonomicznej pozycji ciała porozmawiamy w takcie tego webinaru.

 

mgr Michał Preinl fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.

 

środa, 17 maja 2023, godz. 9:00

Akceptacja siebie w kontekście przygotowania do wystąpienia scenicznego

dr Julia Kaleńska-Rodzaj 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ

Celem spotkania jest ukazanie znaczenia samoakceptacji w kontekście pracy z uczniem przygotowującym się do wystąpienia scenicznego. Celem spotkania jest pomoc uczestnikom w zrozumieniu własnych reakcji emocjonalnych na trudne interpersonalnie sytuacje. Pomoże w tym zauważenie różnych perspektyw spojrzenia na bieżącą sytuację i korzyści płynących z powstrzymania się od natychmiastowej krytyki. W trakcie zajęć dzięki przykładom, a także pracy własnej uczestnicy będą mieli okazję poznać technikę pracy z wewnętrznym krytykiem i wypracować rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów w pracy z uczniami i ich rodzicami. W ten sposób możliwe staje się udzielanie wsparcia innym bez konieczności ponoszenia kosztów emocjonalnych wskutek reakcji samopoświęcenia i uległości lub odcinania się i agresji.

dr Julia Kaleńska-Rodzaj - psycholog muzyki

Adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, muzyk (klasa fortepianu, śpiewu), założycielka Krakowskiego Ośrodka Doradztwa dla Artystów "KODA". Specjalizuje się w psychologii muzyka, zwłaszcza w zagadnieniach sukcesu wykonawczego. Od 2008 r. prowadzi w Krakowie indywidualne konsultacje, warsztaty i wykłady w zakresie radzenia sobie z tremą dla muzyków - nauczycieli, uczniów i studentów, realizując własne autorskie programy, m. in. „Oswoić tremę”, „Efektywny wykonawca”. Autorka książki „Psychologia tremy. Teoria i praktyka” (PWN, 2021).