Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli gry na instrumencie oraz studentów

 

 

Zapraszamy nauczycieli gry na instrumentach oraz studentów kierunków instrumentalnych do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Każdy z webinarów zostanie nagrany. Link do obejrzenia webinaru zostanie udostępniony każdemu uczestnikowi na 48h.

 

Promocja - dla nauczycieli chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 160 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają przesyłkę z dyplomem oraz dodatkowymi materiałami.

  

poniedziałek, 6 czerwca 2022, godz. 9:00

Praca z uczniem nad nowym programem – umiejętność doboru właściwego repertuaru dopasowanego do zainteresowań i zdolności ucznia, sposoby ćwiczeń, motywacji.

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

 

Porozmawiamy o tym czy kierować się w wybierając nowe utwory dla naszych uczniów, o planowaniu pracy w wakacje i motywacji.

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. 

 

wtorek, 7 czerwca 2022, godz. 9:00

Wpływ oddechu na utrzymanie ergonomicznej pozycji podczas gry na instrumencie.

mgr Michał Preinl - fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ 

Gra na instrumencie wiąże się z określoną postawą, w której muzycy przebywają wiele godzin podczas ćwiczeń. Podczas wykonywania utworu powinniśmy utrzymywać statyczną pozycję środka ciała połączoną z maksymalnie precyzyjnymi ruchami kończyn, a przede wszystkim dłoni i palców. O tym jak oddech pomaga w osiągnięciu ergonomicznej pozycji ciała porozmawiamy w takcie tego webinaru.

 

mgr Michał Preinl fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.

 

środa, 8 czerwca 2022, godz. 9:00

Sposób na wypalenie - uważność na siebie i swoje potrzeby

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz - psycholog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

Zaczyna się od bardzo dużego zaangażowania, szukania sposobów na budowanie motywacji swojej i swoich uczniów. Powoli jednak zaczynasz czuć zmęczenie, czasem wręcz wykończenie. Łapiesz się coraz częściej na odczuwaniu irytacji, frustracji, nie zauważasz potrzeb swoich i swoich uczniów. A potem przychodzi moment, w którym zaczynasz wątpić w siebie, w swoje osiągnięcia i kompetencje, w sens tego co robisz. Jeśli cokolwiek z tego brzmi Ci znajomo, to znaczy, że symptomy wypalenia zawodowego nie są Ci obce. Czas więc zadbać o siebie! Podczas warsztatu poznasz proste sposoby na zadbanie o swoją higienę psychiczną, utrzymanie zaangażowania i profilaktykę wypalenia zawodowego.

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz, psycholog muzyki łącząca muzyczne doświadczenie z psychologicznym powołaniem. 

Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii (www.strefaharmonii.pl) wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Swoje metody pracy opiera na treningu akceptacji i zaangażowania, a jej celem jest towarzyszenie klientom w rozwijaniu elastyczności oraz odporności psychologicznej. Efekty jej pracy naukowej i popularnonaukowej można przeczytać w książkach "Psychologia muzyki", "Zagadka emocji muzycznych", tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.