Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli szkół muzycznych, rodziców i wszystkich tych którzy chcą wiedzieć więcej

Zapraszamy nauczycieli oraz rodziców uczniów szkół muzycznych (i wszystkich tych którzy chcą wiedzieć więcej) do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla osób chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 270 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają fakturę oraz przesyłkę z zaświadczeniem i upominkami.

Zapisane osoby otrzymają link do nagrania webinaru (dostęp na 7 dni).


ZAPISY OD 1 kwietnia 2024.

  

poniedziałek, 6 maja 2024, godz. 9:00

Jak dobrze wykorzystać 45 minut lekcji?

dr hab. Jan Romanowski 

cena: 100 zł 

Na co warto zwrócić uwagę i czemu poświęcić czas w zależności od stopnia zaawansowania prac poszczególnych elementów programu; nad czym pracować z uczniem bardziej i mniej ambitnym; o tym czego nie można pominąć w trakcie lekcji i jak zachęcić ucznia do przygotowania się do kolejnej lekcji - to kilka aspektów, które omówione zostaną przez dra hab. Jana Romanowskiego w kontekście optymalnego wykorzystania 45 minut lekcji.

 

 

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, altowiolista, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 25 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. 

 

wtorek, 7 maja 2024, godz. 9:00

Wpływ oddechu na utrzymanie ergonomicznej pozycji podczas gry na instrumencie.

mgr Michał Preinl 

cena: 100 zł

Gra na instrumencie wiąże się z określoną postawą, w której muzycy przebywają wiele godzin podczas ćwiczeń. Podczas wykonywania utworu powinniśmy utrzymywać statyczną pozycję środka ciała połączoną z maksymalnie precyzyjnymi ruchami kończyn, a przede wszystkim dłoni i palców. O tym jak oddech pomaga w osiągnięciu ergonomicznej pozycji ciała porozmawiamy w takcie tego webinaru.

 

mgr Michał Preinl fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.

 

środa, 8 maja 2024, godz. 9:00

Elastyczność psychologiczna – jak żyć w zgodzie ze sobą samym i osiągać cele?

dr Julia Kaleńska-Rodzaj 

cena: 100 zł 

Na spotkaniu omówimy składowe elastyczności psychologicznej oraz poćwiczymy umiejętności pomagające ją rozwijać. Ćwiczenia uważności i koncentracji pomogą rozwinąć życzliwość wobec własnego ciała i umysłu, zadbać o nie. Rozpoznając własne wartości, każdy uczestnik będzie mógł wyznaczać cele, które będą bardziej motywujące i spójne z tym, co jest ważne. Za pomocą techniki wizualizacji uczestnicy będą mogli przetestować swoje pomysły, zanim zaczną wcielać je w życie.

 

dr Julia Kaleńska-Rodzaj - psycholog muzyki

Adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, muzyk (klasa fortepianu, śpiewu), założycielka Krakowskiego Ośrodka Doradztwa dla Artystów "KODA". Specjalizuje się w psychologii muzyka, zwłaszcza w zagadnieniach sukcesu wykonawczego. Od 2008 r. prowadzi w Krakowie indywidualne konsultacje, warsztaty i wykłady w zakresie radzenia sobie z tremą dla muzyków - nauczycieli, uczniów i studentów, realizując własne autorskie programy, m. in. „Oswoić tremę”, „Efektywny wykonawca”. Autorka książki „Psychologia tremy. Teoria i praktyka” (PWN, 2021).