Jury Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów

w ramach V edycji Festiwalu PRESTO

 

Jan Romanowski - dyrektor artystyczny Festiwalu PRESTO, członek jury

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec. Od 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Jego podopieczni zdobyli ponad 150 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Prowadzi masterclass w szkołach muzycznych w Polsce i za granicą. Koncertuje i nagrywa płyty.

 

 

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor - przewodnicząca Jury

Prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. 

  

mgr Kamila Wiśniewska-Czaja - członek Jury

Prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Pile (gdzie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów strunowych) oraz w Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku. Jej uczniowie regularnie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

mgr Alicja Dragan - członek jury

Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, odnosząc znaczące sukcesy pedagogiczne. Jej uczniowie to laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. 

  

mgr Jolanta Janczak - członek Jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli, w której pełni funkcję kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych. Jej absolwenci z powodzeniem zdają egzaminy na uczenie muzyczne w Polsce i za granicą.

 

mgr Michał Kot - członek jury

Jako pracownik Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zajmuje się prowadzeniem przedmiotów: gra na altówce i kameralistyka. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów zarówno solowych jak i kameralnych.

   

 

mgr Maria Murawa-Fraska - członek jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, gdzie pełni funkcję kierownika sekcji. Jest wykładowcą na kursach mistrzowskich a także jurorem na konkursach i festiwalach skrzypcowych.

 

mgr Rafał Błaszczyk - członek jury

Związany z bydgoską Akademią Muzyczną gdzie pracuje jako pianista-akompaniator w klasie skrzypiec i wiolonczeli. Koncertuje w kraju i za granicą, zarówno jako solista jak i kameralista