Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu 

w ramach Festiwalu PRESTO

 

 

dr hab. Andrzej Kacprzak - Przewodniczący Jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Współpracując z wydawnictwem muzycznym "Eufonium", opracował i wydał kilkadziesiąt publikacji nutowych muzyki polskiej.

 

mgr Katarzyna Czerniawska

Prowadzi klasę altówki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Jest prowadzącą grupę altówek w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

 

dr Tomasz Gumiela

Prowadzi klasę fortepianu oraz współpracuje z klasą śpiewu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pianista ma w swoim dorobku kilka płyt kameralnych - z pieśniami polskich kompozytorów XX wieku oraz muzyką kameralną na fortepian na 4 ręce.

 

dr hab. Piotr Kępiński

Profesor uczelni w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie prowadzi klasę fortepianu i kameralistyki fortepianowej. Prowadzi również klasę fortepianu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy odnosząc liczne sukcesy pedagogiczne.

 

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor

Prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. 

 

dr Agata Nowakowska-Gumiela

Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Od 2019 roku współpracuje jako pedagog z Art Center for Scholars w Pekinie. 

dr hab. Jan Romanowski

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec. Od 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Jego podopieczni zdobyli ponad 150 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Prowadzi masterclass w szkołach muzycznych w Polsce i za granicą. Koncertuje i nagrywa płyty.

 

mgr Rafał Rydyger

Prowadzi klasę skrzypie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, gdzie jest Kierownikiem Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary. Koncertuje z zespołem Quinteto el Tango oraz współpracuje z Łódzkim Teatrem Piosenki.

 

mgr Kamila Wiśniewska-Czaja

Prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Pile (gdzie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów strunowych) oraz w Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku. Jej uczniowie regularnie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.