Festiwal FORTE

 

rok 2023

 

W tym roku w ramach ósmej edycji Festiwalu FORTE odbędą się:

-  VIII Ogólnopolski Konkurs

By wziąć udział w konkursie należy przygotować nagranie video, zawierające wykonanie dowolnego utworu - szczegóły w REGULAMINIE. Następnie wypełnij formularz zgłoszenia i tam wklej link do nagrania zamieszczonego na platformie YouTube.

Każdy Uczestnik konkursu otrzyma przesyłkę zawierającą nagrodę uczestnictwa, stosowny do swojego osiągnięcia dyplom (uczestnictwa, wyróżnienia lub laureata). Do przesyłki dołączony będzie drukowany program konkursu zawierający nazwiska wszystkich uczestników konkursu wraz z wykonywanymi utworami z podziałem na grupy i kategorie. Na osłodę wszelkich trudów dołączymy krówki Roman'ki.

Przedłużamy termin zgłoszeń. Na nagrania czekamy do 20 listopada 2023 roku.

Uczestnicy zobowiązani są do dokonania wpłaty na cele statutowe w wysokości 220 zł. Jest to jedyny konkurs (biorąc pod uwagę zarówno te stacjonarne, jak i online) gdzie KAŻDY uczestnik - bez względu na wynik - otrzymuje do rąk własnych fajną, wartościową nagrodę, drukowany dyplom i program konkursu. Często szkoły lub Rady Rodziców wspierają swoich uczniów pokrywając koszty udziału w konkursach - zapytaj o taką możliwość w swojej szkole. Możesz także zwrócić się o wsparcie do lokalnego samorządu (stypendium celowe) lub organizacji czy przedsiębiorstw.

Wpłaty na cele statutowe pokrywają organizację tego wydarzenia, które nie ma dofinansowania z dotacji czy od sponsorów. Na koszty organizacji składają się nagrody, wysyłka (opakowanie, usługi przewoźnika), papier, tonery, wynagrodzenie jurorów, obsługa logistyczna, marketingowa. 

Warto podkreślić, że dla rodzica wpłata na cele statutowe to jedyny wydatek związany z wzięciem udziału dziecka w Konkursie - nie ponosicie Państwo kosztów dojazdu, noclegów, wynajęcia akompaniatora. Nie trzeba brać wolnego w pracy lub organizować opieki nad pozostałymi domownikami. Nie trzeba poświęcać całego dnia dla 10 minut na scenie. A doświadczenie związane z przygotowaniem nagrania, są równie wartościowe jak występ na scenie. 

Także nie jest to typowe wpisowe, za które jedynie zostaniesz wysłuchany przez jury. Oferta konkursowa jest bardzo duża. Widełki "wpisowego" są bardzo szerokie (jeden z polskich organizatorów za przystąpienie do preselekcji pierwszej edycji konkursu wymaga wpłaty 100 Euro... i nie jest to Konkurs Wieniawskiego)

 

 

 

 

- Warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół muzycznych i rodziców

W dniach 6 - 8 listopada 2023 odbyły się na spotkania online z pedagogiem, psychologiem i fizjoterapeutą - specjalistami pracującymi z muzykami w każdym wieku. Poruszyliśmy ważne dla muzyków tematy, odpowiadając na aktualne potrzeby środowiska szkolnego.

 

JAK ĆWICZYĆ EFEKTYWNIE? dr hab. Jan Romanowski 

 

SKĄD SIĘ BIORĄ WADY POSTAWY? mgr Michał Preinl

 

TREMA. PORADNIK WYKONAWCY. dr Julia Kaleńska-Rodzaj 

 

 

 

W latach 2016-2019 Festiwal odbywał się w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Wiele rozpoczętych tam relacji trwa do dziś. W roku 2020 Festiwal odbył się w rzeczywistości wirtualnej, gromadząc 327 uczestników konkursu i ponad 60 uczestników warsztatów doskonalących dla nauczycieli. Na naszym facebookowym profilu można podejrzeć fotorelacje z czterech pierwszych zduńskowolskich Festiwali oraz relacje Uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu.