Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli gry na instrumencie oraz studentów

 

 

Zapraszamy nauczycieli gry na instrumentach do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla nauczycieli chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 185 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają fakturę oraz przesyłkę z zaświadczeniem. 

 

poniedziałek, 5 grudnia 2022, godz. 9:00

Co? Ile? Jak? Po co ćwiczyć?

dr hab. Jan Romanowski 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ

Koncerty są w życiu muzyków niczym górski szczyt czy przysłowiowa wisienka na torcie. Codziennością zaś, począwszy od pierwszego spotkania z instrumentem, aż po muzyczną emeryturę, jest ćwiczenie. To na ćwiczenie poświęcamy najwiecej czasu. Od tego jak i co ćwiczą zależą efekty pracy naszych uczniów. Warto więc ćwiczyć mądrze. Czyli jak? Porozmawiamy o tym podczas tego webinaru. Zastanowimy się jak planować pracę, jak i jakie cele wyznaczać; na co zwracać uwagę ucznia, uwzględniając także indywidualne predyspozycje; z jakich narzędzi korzystać by ten czas lepiej wykorzystać. 

 

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. 25 listopada odbędzie się premiera solowej płyty CD z 6 Kaprysami na skrzypce solo napisanymi przez Fryderyka Augusta Duranowskiego, zwanego polskim Paganinim. W listopadzie 2022 dokonał prawykonania Sonat na dwoje skrzypiec skomponowanych przez Jaremę Jarosińskiego w ramach programu Zamówienia kompozytorskie.

 

 

wtorek, 6 grudnia 2022, godz. 9:00

Zrozumieć emocje - oswoić tremę.

dr Julia Kaleńska-Rodzaj 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ

Na spotkaniu wspólnie zastanowimy się nad zaletami i wadami wrażliwości emocjonalnej posiadanej przez muzyków. Poznamy różne perspektywy spojrzenia na zjawisko tremy funkcjonujące w psychologii muzyki. Przyjrzymy się różnorodności stanów emocjonalnych pojawiających się podczas ćwiczenia i koncertowania. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł poznać swój indywidualny sposób reagowania na sytuacje ekspozycji społecznej. Razem przeanalizujemy poszczególne etapy powstawania reakcji emocjonalnej w sytuacjach codziennych i koncertowych, a także możliwości zastosowania skutecznych strategii regulacji emocji dedykowanych tym etapom, aby korzystając z tej wiedzy uczestnicy mogli przygotować zarys własnego planu samopomocy w zakresie regulacji emocji i motywacji. 

dr Julia Kaleńska-Rodzaj - psycholog muzyki

Adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, muzyk (klasa fortepianu, śpiewu), założycielka Krakowskiego Ośrodka Doradztwa dla Artystów "KODA". Specjalizuje się w psychologii muzyka, zwłaszcza w zagadnieniach sukcesu wykonawczego. Od 2008 r. prowadzi w Krakowie indywidualne konsultacje, warsztaty i wykłady w zakresie radzenia sobie z tremą dla muzyków - nauczycieli, uczniów i studentów, realizując własne autorskie programy, m. in. „Oswoić tremę”, „Efektywny wykonawca”. Autorka książki „Psychologia tremy. Teoria i praktyka” (PWN, 2021).

 

 

środa, 7 grudnia 2022, godz. 9:00

Skąd się biorą wady postawy u muzyków? 

mgr Michał Preinl 

cena: 75 zł - ZAPISZ SIĘ 

 

mgr Michał Preinl - fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.