Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli gry na instrumencie

 

 

Zapraszamy nauczycieli gry na instrumentach do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla nauczycieli chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 160 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają przesyłkę z dyplomem oraz dodatkowymi materiałami. Jeśli zgłoszenia i przelewu za warsztaty będzie dokonywać Państwa szkoła lub inna instytucja - proszę o wcześniejszy kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu wystawienia faktury. 

 

 

poniedziałek, 29 LISTOPADA 2021, godz. 9:00

Świadome życie muzyka. 

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

 

W trakcie 1,5 godzinnego spotkania poruszone zostaną różne obszary życia, które mają wpływ na dobrostan muzyka - jako człowieka i artysty. Dzięki świadomości jesteśmy w stanie dokonywać zmian w całym swoim życiu – wpływać na jego jakość. Zapraszam do przyjrzenia się wielu dziedzinom egzystencji - zarówno tym bardziej, jak i mniej oczywistym.

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Prowadzi masterclass w szkołach muzycznych w Polsce i za granicą. 

 

 

wtorek, 30 LISTOPADA 2021, godz. 9:00

Skąd się biorą wady postawy u muzyków? 

mgr Michał Preinl - fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

 

Gra na instrumencie wiąże się z określoną postawą, w której muzycy przebywają wiele godzin podczas ćwiczeń. Podczas wykonywania utworu powinniśmy utrzymywać statyczną pozycję środka ciała połączoną z maksymalnie precyzyjnymi ruchami kończyn, a przede wszystkim dłoni i palców. Jeśli nie potrafimy osiągnąć takiej pozycji ergonomicznie, nasze ciało uruchamia mechanizmy kompensacyjne. Jakie i z jakim skutkiem dla naszego ciała - o tym opowiemy podczas tego godzinnego webinaru.

 

mgr Michał Preinl fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.

 

 

środa, 1 GRUDNIA 2021, godz. 9:00

Wewnętrzny świat uczuć i potrzeb. Jego wpływ na jakość komunikacji ze światem zewnętrznym.

mgr Sylwia Śliwocka - psycholog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

 

Potrzeby, uczucia, wartości to podstawy naszego emocjonalnego życia.  W oparciu o te właśnie trzy obszary podejmujemy wszystkie nasze decyzje, działania. Podczas 1,5 godzinnego spotkania zapraszam do przyjrzenia się światu emocji, z czego one wynikają i jaki wpływ na nie wywiera realizowanie lub nierealizowanie potrzeb a także życie w oparciu o najważniejsze wartości.  Porozmawiamy o tym, jak ważne jest zauważanie i dawanie przestrzeni emocjom w codziennym funkcjonowaniu i jak ważne to jest w budowaniu relacji międzyludzkich.

Sylwia Śliwocka, psycholog, psychoterapeuta w procesie ceryfikacji, praktyk IFS, trenerka FamilyLab Polska, Realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, wieloletnia fascynatka Porozumienia bez Przemocy. W pracy terapeutycznej pracuję głównie z dorosłymi i nastolatkami. Uwielbia również pracę z rodzicami w obszarze podnoszenia kompetencji wychowawczych, usprawniania komunikacji czy lepszego rozumienia dzieci. Publikuje artykuły m.in.: w magazynie Psychologia Dziecka Newsweek, portalu „opsychologii.pl".