FESTIWAL FORTE

Forum Młodych Skrzypków, Kultury i Edukacji

Dowiedz się więcej

 

scroll

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Genezą rzeczownika festiwal jest łaciński przymiotnik fēstus "żywy, radosny, wesoły". Wyraz ten oznacza szereg imprez artystycznych, które stanowią przegląd osiągnięć w danej dziedzinie, zorganizowanych w jednym czasie i pod wspólną nazwą. Często zdarza się, że przyjmuje formę konkursu. Świat zna wiele festiwali muzycznych, filmowych, naukowych, teatralnych czy kabaretowych o różnej randze i zasięgu.

Organizowany przez nas Festiwal FORTE, czyli Forum Młodych Skrzypków, Kultury i Edukacji ma być żywym i radosnym, ogólnopolskim spotkaniem uczniów i nauczycieli skupionych wokół skrzypiec i altówki. Chcemy by forma festiwalu, będąca przeglądem umiejętności uczniów szkół muzycznych II stopnia, pozwoliła na radosną ekspresję uczestnika. 

Przesłuchania festiwalowe, będą pretekstem do spotkania nauczycieli i akompaniatorów, dla których przygotowaliśmy również specjalną ofertę w postaci warsztatów doskonalących oraz wystaw. 

Unikalnym założeniem Festiwalu jest skład jury, w którym nie zasiądą osoby z wysokimi tytułami naukowymi, ale nauczyciele na co dzień pracujący z młodzieżą szkół muzycznych II stopnia. 

 

Z radością zapraszam do wysyłania zgłoszeń i do „usłyszenia” na Festiwalu.