Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli szkół muzycznych, rodziców i wszystkich tych którzy chcą wiedzieć więcej

 

Zapraszamy nauczycieli oraz rodziców uczniów szkół muzycznychi wszystkich tych którzy chcą wiedzieć więcej) do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla osób chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 270 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają fakturę oraz przesyłkę z zaświadczeniem i upominkami.

Zapisane osoby otrzymają link do nagrania webinaru (dostęp na 7 dni).

 

 poniedziałek, 5 lutego 2024 godz. 9:00

Jak odkryć i rozwinąć talent?

dr hab. Jan Romanowski 

cena: 100 zł - ZAPISZ SIĘ

Talent jest pojęciem często kojarzonym z naturalnymi zdolnościami lub umiejętnościami, które wyróżniają jednostkę w danym obszarze. Może dotyczyć różnych dziedzin, takich jak muzyka, sztuka, matematyka czy sport. Czy jest to właściwe postrzeganie talentu? Istnieje wiele teorii z tym związanych, które mogą czasem kreować niewłaściwe przekonania i negatywnie wpływać na rozwój dzieci.

Czy talent jest czymś wrodzonym i niepodważalnym? Czy talent jest zawsze oczywisty i łatwo zauważalny. Jaka jest rola rodziców i nauczycieli? Jak system szkolny wpływa na rozwój młodych ludzi? Jakimi dziećmi byli geniusze? O wielu definicjach talentu, sposobach odkrywania, drogach rozwoju i szlifowania - w tym szczególnie w zakresie gry na instrumencie - opowie dr hab. Jan Romanowski.  

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Na przestrzeni 25 lat pracował z setkami młodych skrzypków i altowiolistów podczas kursów muzycznych, lekcji mistrzowskich i warsztatów w szkołach muzycznych w Polsce i za granicą. Jego uczniowie i studenci zdobyli ponad 200 nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W swojej pracy pedagogicznej wiele razy spotkał "talenty" i wspierał ich rozwój. 

 

wtorek, 6 lutego 2024, godz. 9:00

Jak być Trenerem, a nie Krytykiem? Inteligencja emocjonalna w pracy i w relacjach z bliskimi.

dr Julia Kaleńska-Rodzaj 

cena: 100 zł - ZAPISZ SIĘ

Na spotkaniu omówimy dwie główne kategorie umiejętności z zakresu inteligencji emocjonalnej: rozpoznawanie i nazywanie emocji oraz regulację emocji. Przyjrzymy się aktualnie odczuwanym przez siebie emocjom i wykorzystamy mapę emocji do pomocy w ich dokładnym rozpoznawaniu. Do regulacji emocji wykorzystamy techniki poznawcze. Przyjrzymy się temu, jakimi drogami podążają nasze myśli w sytuacjach ważnych, trudnych, wymagających wysiłku i skupienia. Poobserwujemy, jak tonacja myślenia (Krytyk lub Trener) wpływa na odczuwane emocje i efektywność działania. Poćwiczymy transponowanie myśli do komfortowej tonacji– prowadzącej do dobrego samopoczucia, efektywnego działania i życzliwych relacji z innymi i ze sobą samym.

 

 

dr Julia Kaleńska-Rodzaj - psycholog muzyki

Adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, muzyk (klasa fortepianu, śpiewu), założycielka Krakowskiego Ośrodka Doradztwa dla Artystów "KODA". Specjalizuje się w psychologii muzyka, zwłaszcza w zagadnieniach sukcesu wykonawczego. Od 2008 r. prowadzi w Krakowie indywidualne konsultacje, warsztaty i wykłady w zakresie radzenia sobie z tremą dla muzyków - nauczycieli, uczniów i studentów, realizując własne autorskie programy, m. in. „Oswoić tremę”, „Efektywny wykonawca”. Autorka książki „Psychologia tremy. Teoria i praktyka” (PWN, 2021).

 

środa, 7 lutego 2024, godz. 9:00

Co jeść, by wspierać ciało i umysł muzyka?  

mgr Agata Brzezińska

cena: 100 zł - ZAPISZ SIĘ

Zapewne stwierdzenie, że jelita to drugi mózg większość z nas już słyszała. Jednak czy mamy pełną świadomość tego co to oznacza, czy wiemy czym jest oś mózgowo-jelitowa, jaki wpływ na nasze samopoczucie i emocje ma mikrobiota naszych jelit? W trakcie tego warsztatu dowiecie się Państwo od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, jakie badania wykonać. Omówione zostaną zasady odżywania, suplementacji które wspierają zarówno mózg, jak i wpływają na odporność. Poruszymy także kwestie przygotowania do ważnych występów - koncertów, egzaminów od strony diety. Świadomość to jedno, a drugie to konsekwencja wprowadzenia wiedzy w życie - o tym też opowie Agata Brzezińska. Połączenie dwóch perspektyw dietetycznych - zachodniej z tradycyjną medycyną chińską zapewni holistyczne podejście do tego zagadnienie - zarówno dla uczniów, jak i zawodowych muzyków.

mgr Agata Brzezińska - dietetyk

Ukończyła kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dietetyka i ziołolecznictwo. Jest w trakcie kursu dietetyka zachodnia I stopnia. Z wykształcenia jest pedagogiem o kierunku resocjalizacja i poradnictwo społeczne. Prowadzi sesje oddechowe, jako forma pracy z ciałem i emocjami.