Warsztaty doskonalące - WEBINARY -

dla nauczycieli gry na instrumencie oraz studentów

 

 

Zapraszamy nauczycieli gry na instrumentach oraz studentów kierunków instrumentalnych do wzięcia udział w warsztatach online. Spotkania odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w warsztatach jest płatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Promocja - dla nauczycieli chcących wziąć udział we wszystkich warsztatach - cena wynosi 160 zł. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają przesyłkę z dyplomem oraz dodatkowymi materiałami.

Jeśli zgłoszenia i przelewu za warsztaty będzie dokonywać Państwa szkoła lub inna instytucja - proszę o kontakt mailowy przed dokonaniem płatności: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu wystawienia faktury. 

 

 

poniedziałek, 14 marca 2022, godz. 9:00

Nagrania audio/wideo w procesie edukacji.

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

Praca artysty muzyka polega na wykonywaniu publicznym utworów muzycznych, a także nagrywaniu ich za pośrednictwem przemysłu fonograficznego. W trakcie tego webinaru poruszony zostanie drugi ze wspominanych aspektów muzycznej działalności, szczególnie w kontekście wykorzystania nagrań w procesie edukacji. Jan Romanowski od 20 lat rejestruje (w forrmacie audio i wideo) występy swoich podopiecznych. Na podstawie własnego doświadczenia jako nauczyciel i nagrywający muzyk opowie o przygotowaniu się do nagrań, warunkach, sprzęcie - jego ustawieniach i parametrach, sposobie analizowania nagrań z uczniem i wynikających z tego korzyściach.

 

dr hab. Jan Romanowski - skrzypek, pedagog

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec oraz wykłada przedmioty: Metodyka przedmiotu głównego oraz Literatura specjalistyczna. Od ponad 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. W ostatnim czasie dokonał nagrań dwóch opusów Sonat na dwoje skrzypiec skomponowanych przez Jean-Marie Leclaira oraz 6 Kaprysów na skrzypce solo napisanych przez Fryderyka Augusta Duranowskiego, zwanego polskim Paganinim. Uczestniczył w procesie mix’u i masteringu wcześniej wymienionych oraz nagrań zrealizowanych przez zespół Trio Taklamakan.  

 

wtorek, 15 marca 2022, godz. 9:00

Skąd się biorą wady postawy u muzyków? 

mgr Michał Preinl - fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ 

Gra na instrumencie wiąże się z określoną postawą, w której muzycy przebywają wiele godzin podczas ćwiczeń. Podczas wykonywania utworu powinniśmy utrzymywać statyczną pozycję środka ciała połączoną z maksymalnie precyzyjnymi ruchami kończyn, a przede wszystkim dłoni i palców. Jeśli nie potrafimy osiągnąć takiej pozycji ergonomicznie, nasze ciało uruchamia mechanizmy kompensacyjne. Jakie i z jakim skutkiem dla naszego ciała - o tym opowiemy podczas tego godzinnego webinaru.

 

mgr Michał Preinl fizjoterapeuta, terapeuta manualny, muzyk

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji. Dyplomowany Terapeuta Manualny MT1. Założyciel FizjoMuz - pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podczas pracy z pacjentem łączy doświadczenie muzyka z wiedzą i praktyką fizjoterapeuty. Swoją kwalifikacje ciągle zwiększa uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, z których wiodącym jest Ortopedyczna Terapia Manualna wg standardów IFOMPT. W życiu prywatnym szczęśliwy Mąż i Ojciec. Instruktor i pasjonat narciarstwa alpejskiego.

 

 

środa, 16 marca 2022, godz. 9:00

Radość z muzyki - jak oswoić się z tremą?

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz - psycholog

cena: 69 zł - ZAPISZ SIĘ

Trema jest bardzo powszechnym zjawiskiem wśród muzyków. Nawet najlepsi zmagają się z jej negatywnymi skutkami. Doświadczanie różnorakich emocji czy pojawianie się rozmaitych myśli związanych z występem nie musi jednak oznaczać, że trema nas "zje". Podczas warsztatu poznasz sposoby na pracę z doświadczeniami pojawiającymi się w sytuacji przedkoncertowej.

Dr Maria Chełkowska-Zacharewicz, psycholog muzyki łącząca muzyczne doświadczenie z psychologicznym powołaniem. 

Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii (www.strefaharmonii.pl) wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Swoje metody pracy opiera na treningu akceptacji i zaangażowania, a jej celem jest towarzyszenie klientom w rozwijaniu elastyczności oraz odporności psychologicznej. Efekty jej pracy naukowej i popularnonaukowej można przeczytać w książkach "Psychologia muzyki", "Zagadka emocji muzycznych", tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.