Jury V Ogólnopolskiego Konkursu

w ramach Festiwalu w BAROKOWYM STYLU

 

Jan Romanowski - przewodniczący Jury, dyrektor Festiwalu

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec. Od 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Jego podopieczni zdobyli ponad 150 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Koncertuje i nagrywa płyty grając również na skrzypcach w kondycji historycznej.

 

 

mgr Kamila Wiśniewska-Czaja - członek Jury

Prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Pile (gdzie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów strunowych) oraz w Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku. Jej uczniowie regularnie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

 

   

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor - członek Jury

Prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. 

 

 

dr hab. Piotr Kępiński

- przewodniczący jury

Profesor uczelni w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie prowadzi klasę fortepianu i kameralistyki fortepianowej. Prowadzi również klasę fortepianu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy odnosząc liczne sukcesy pedagogiczne.

 

 

 

mgr Michał Kot - członek jury

Jako pracownik Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zajmuje się prowadzeniem przedmiotów: gra na altówce i kameralistyka. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów zarówno solowych jak i kameralnych.

 

 

  

 

 

mgr Artur Nagrodzki - członek Jury

Prowadzi klasę gitary w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego,  gdzie pełni funkcję kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary.

 

 

mgr Dagmara Tyrcha - członek Jury

Poznańska klawesynistka, wykładowczyni w Katedrze Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współzałożycielka zespołu muzyki dawnej Très Animé oraz wykonawczyni partii basso continuo w zespole Arte dei Suonatori.