Jury IV Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, gitarzystów i zespołów kameralnych

organizowanego w ramach Festiwalu w BAROKOWYM STYLU

 

Jan Romanowski - dyrektor artystyczny Festiwalu w BAROKOWYM STYLU

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec. Od 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Jego podopieczni zdobyli ponad 150 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Koncertuje i nagrywa płyty grając również na skrzypcach w kondycji historycznej.

 

Ewa Golińska - przewodnicząca Jury

Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Od wielu lat koncentruje swoją działalność koncertową na zespole grając zarówno na skrzypcach jak i altówce - w orkiestrze, solo i kameralnie.

 

mgr Kamila Wiśniewska-Czaja - członek Jury

Prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Pile (gdzie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów strunowych) oraz w Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku. Jej uczniowie regularnie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

 

mgr Karina Jakubowska - członek Jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej 1 stopnia nr 2 im.Tadeusza Szeligowskiego oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Jest kameralistą, muzykiem Filharmonii Poznańskiej. 

 

 

mgr Jolanta Janczak - członek Jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli, w której pełni funkcję kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych. Jej absolwenci z powodzeniem zdają egzaminy na uczenie muzyczne w Polsce i za granicą.

 

 

mgr Łukasz Kierończyk - członek Jury

Prowadzi klasę altówki w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Jego absolwenci są studentami renomowanych uczelni w kraju i za granicą. 

 

  

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor - członek Jury

Prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. 

 

mgr Artur Nagrodzki - członek Jury

Prowadzi klasę gitary w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego,  gdzie pełni funkcję kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary.

 

 

dr Michał Szałach - członek Jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Regularnie występuje na scenach w Polsce oraz poza jej granicami, prezentując repertuar od Baroku po Muzykę XX wieku. 

 

mgr Dagmara Tyrcha - członek Jury

Poznańska klawesynistka, wykładowczyni w Katedrze Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współzałożycielka zespołu muzyki dawnej Très Animé oraz wykonawczyni partii basso continuo w zespole Arte dei Suonatori.