JURY

VI Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów

 

kategoria - skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas

 

mgr Alicja Dragan

- przewodnicząca jury

Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, odnosząc znaczące sukcesy pedagogiczne. Jej uczniowie to laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. 

 

mgr Kamila Wiśniewska-Czaja

- członek jury

Prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Pile oraz w Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku. Jej uczniowie regularnie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

 

mgr Katarzyna Czerniawska

- członek jury

Prowadzi klasę altówki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Jest prowadzącą grupę altówek w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

 

  

mgr Maria Murawa-Fraska

- członek jury

Prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, gdzie pełni funkcję kierownika sekcji. Jest wykładowcą na kursach mistrzowskich a także jurorem na konkursach i festiwalach skrzypcowych.

 

mgr Jolanta Janczak

- członek jury 

Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli, w której pełni funkcję kierownika Sekcji Instrumentów Smyczkowych. Jej absolwenci z powodzeniem zdają egzaminy na uczenie muzyczne w Polsce i za granicą.

 

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor

- członek jury 

Prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Jest solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. 

 

dr hab. Jan Romanowski

- członek jury 

W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadzi klasę skrzypiec. Od 20 lat uczy gry na skrzypcach i altówce dzieci, młodzież i studentów. Jego podopieczni zdobyli ponad 150 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Prowadzi masterclass w szkołach muzycznych w Polsce i za granicą. Koncertuje i nagrywa płyty.

  

dr Michał Szałach

- członek jury 

Prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Regularnie występuje na scenach w Polsce oraz poza jej granicami, prezentując repertuar od Baroku po Muzykę XX wieku.