FESTIWAL PRESTO

Festiwal dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia

Dowiedz się więcej

 

scroll

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Festiwal PRESTO adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia. Chcemy by przestrzeń, którą daje Festiwal, była przyjazna najmłodszym adeptom muzyki. Chcemy wzbudzać w nich pasje i radość. Dalecy jesteśmy od stwarzania atmosfery rywalizacji i stresu. Arystoteles powiedział, że muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów. Pozwólmy zatem dzieciom, by muzyka już od najmłodszych lat kształtowała ich charaktery i pozytywne postawy.

Festiwal będzie także pretekstem do spotkania nauczycieli i akompaniatorów, dla których przygotowaliśmy również specjalną ofertę w postaci warsztatów doskonalących oraz wystaw. 

Międzynarodowy konkurs dla skrzypków i altowiolistów stwarza pole do podzielenia się swoimi umiejętnościami i emocjami. Regulamin konkursu nie przewiduje przyznawania miejsc, rywalizacji o nagrodę. Jury w swoich obradach wyłania laureatów oraz wyróżnionych. Unikalnym założeniem Festiwalu jest skład jury, w którym nie zasiądą osoby z wysokimi tytułami naukowymi, ale nauczyciele na co dzień pracujący z dziećmi szkół muzycznych I stopnia. 

 

Z radością zapraszam do wysyłania zgłoszeń i do „usłyszenia” na Festiwalu.